VLetenky

Kuba s Air France od 541 EUR

Varadero
Biele piesočnaté pláže azúrového kubánskeho Karibiku (foto: Gabriel Rodríguez/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na fenomenálnu karibskú Kubu možno doletieť so spoločnosťou Air France v spolupráci s partnerskými ČSA Czech Airlines z leteckej aliancie Sky Team (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky na geniálnu Kubu sa dajú kúpiť za 541 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska. Tarifné podmienky stanovujú odlety od 15. januára do 30. júna 2015 (s ukončením ciest do 1. augusta), min. dobu pobytu 6 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 22. januára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä v priebehu mája a júna 2015.

Príklad rezervácie obojsmerných leteniek na Kubu nech bude napr. odlet zo stovežatej Prahy (PRG) dňa 9. mája a návratom z kubánskej Havany (HAV) dňa 22. mája 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Havana za 541 EUR (09.05.-22.05.2015)
Praha – Havana za 541 EURK (rezervácia v NJ)

Kuba

FAmózna Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou takmer 110 tisíc km² územie, na ktorom žije viac ako 11 miliónov ľudí (vyše dvojnásobok plochy Slovenska a aj dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Očakáva Vás približne 150 km južne od floridského Key West i Bahamov, západ Kuby delí od mexického Cancúnu zhruba 200 km, zatiaľ čo Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km na juh a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km západným smerom.

Pulzujúca Havana i nádherné karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás čaká v západnej partii Kuby pri severnom pobreží (tak ako obľúbené karibské letovisko Varadero. Úžasná Kuba bude známa hlavne svojimi nádhernými plážovými scenériami s dramatickým bielym pieskom. Sklamaní však neostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber zo skvelých národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo aj pre priaznivcov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, položených v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neuveriteľne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a grandióznymi jaskyňami či Sierra del Rosario s mysterióznymi vodopádmi. Ak sa budete chcieť ochladiť, skúste pokoriť najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km na západ od Santiago de Cuba).

0