VLetenky

Kuba s Air France od 413 EUR

Cuba
Pohodové plážové scenérie karibského súostrovia Kuba (foto: Cristina Bejarano/Flickr/CC BY 2.0)

Výlet na Kubu máte možnosť uskutočniť pri využití ponuky leteniek Air France-KLM (z aliancie Sky Team) v spolupráci s partnerskými spoločnosťami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kubánskej metropoly Havana sa predávajú za 413 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú odlety v období 09.01.-25.03.2020, 27.04.-28.05., 02.06.-25.06. a 04.08.-10.12. 2020, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 14. januára (do aktualizácie tarifu / vyčerpania termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od mája do júna a od septembra do decembra 2020.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Kubu môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 7. júna (nedeľa) s návratom z kubánskej Havany (HAV) dňa 21. júna 2020 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Havana za 413 EUR (07.06.-21.06.2020 / nedeľa – nedeľa)

VIE-HAV
Viedeň, Rakúsko – Havana, Kuba (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Kuba

Famózna Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou takmer 110 tisíc km² územie, na ktorom žije viac ako 11 miliónov ľudí (vyše dvojnásobok plochy Slovenska a aj dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Očakáva Vás približne 150 km južne od floridského Key West aj Bahamov, západ Kuby delí od mexického Cancúnu zhruba 200 km, kým Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km južne a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km na západ.

Pulzujúca Havana i nádherné karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás čaká v západnej partii Kuby pri severnom pobreží (tak ako obľúbené karibské letovisko Varadero). Úžasná Kuba bude známa najmä svojimi prekrásnymi plážovými scenériami s magickým bielym pieskom. Sklamaní však nezostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber zo skvelých národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo i pre fanúšikov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, položených v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neskutočne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a dych berúcimi jaskyňami či Sierra del Rosario s mysterióznymi vodopádmi. Ak sa budete chcieť ochladiť, skúste pokoriť najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km na západ od Santiago de Cuba).

0

Add a Comment