VLetenky

Kuba s Air Europa od 379 EUR

Cayo Coco
Neskutočný karibský tropický ostrov Cayo Coco (foto: Didier Baertschiger/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Hlavne flexibilnejší a pohotovejší cestovatelia (najmä spoza rieky Moravy) číhajúci na atraktívne last minute ponuky charterových leteniek do grandiózneho Karibiku (na obdobie vianočných sviatkov) majú možnosť navštíviť znamenitú Kubu na palube španielskej spoločnosti Air Europa.

Spiatočné letenky na Kubu sú k dispozícii za 379 EUR s odletom z nemeckého Frankfurtu (FRA) dňa 16. decembra (utorok) a návratom z kubánskej Havany (HAV) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 30. decembra 2014 (utorok) – last minuta ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Frankfurt – Havana za 379 EUR (16.12.-30.12.2014)

Letecký prískok do Frankfurtu

Letecké priblíženie do nemeckého Frankfurtu máte príležitosť uskutočniť s Wizz Air, ktorý obsluhuje lety do Frankfurtu (Hahn) z Budapešti (a Katovíc). Ďalšou variantou zostáva letecká spoločnosť Niki/Air Berlin na trase z viedenského medzinárodného leteckého prístavu priamo do Frankfurtu (prípadne aerolinky z Lufthansa Group ako Austrian Airlines či samotná Lufthnasa).

Kuba

Famózna Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou takmer 110 tisíc km² územie, na ktorom žije viac ako 11 miliónov ľudí (vyše dvojnásobok plochy Slovenska a aj dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Očakáva Vás približne 150 km južne od floridského Key West i Bahamov, západ Kuby delí od mexického Cancúnu zhruba 200 km, zatiaľ čo Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km južne a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km západným smerom.

Pulzujúca Havana aj nádherné karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás čaká v západnej partii Kuby pri severnom pobreží (tak ako obľúbené karibské letovisko Varadero. Úžasná Kuba bude známa najmä svojimi nádhernými plážovými scenériami s geniálnym bielym pieskom. Sklamaní však neostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber zo skvelých národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo aj pre priaznivcov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, položených v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neuveriteľne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a grandióznymi jaskyňami či Sierra del Rosario s mysterióznymi vodopádmi. Ak sa budete chcieť ochladiť, skúste pokoriť najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km západne od Santiago de Cuba).

0