VLetenky

Kuba s Air Canada od 453 EUR

Cuba
Šarmantný Karibik v podobe tropického súostrovia Kuba (foto: Peter Kraayvanger/Pixabay/CCO)

Cestu na karibskú Kubu máte príležitosť zrealizovať so spoločnosťou Air Canada v spolupráci s partnermi zo Star Alliance aj s odletom z Košíc. Poďakovanie za zaujímavý tip patrí Standymu.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kubánskej metropoly Havana sa dajú kúpiť za 453 EUR s odletom zo spomínaného košického leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 01.09.-16.12.2017 a 01.01.-31.05.2018, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 5. septembra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu septembra 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Kubu nech poslúži odlet zo slovenských Košíc (KSC) dňa 14. septembra s návratom z kubánskej Havany (HAV) dňa 27. septembra 2017.

Rezervácia letenky:
Košice – Havana za 453 EUR (14.09.-27.09.2017)

Kuba

Famózna Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou skoro 110 tisíc km² územie, na ktorom žije vyše 11 miliónov ľudí (viac ako dvojnásobok plochy Slovenska a i dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Čaká Vás zhruba 150 km južne od floridského Key West aj Bahamov, západ Kuby oddeľuje od mexického Cancúnu zhruba 200 km, zatiaľ čo Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km južne a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km na západ.

Rušná Havana i prekrásne karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás očakáva v západnej časti Kuby pri severnom pobreží (tak ako populárne karibské letovisko Varadero). Skvelá Kuba bude známa najmä svojimi nádhernými plážovými scenériami s dramatickým bielym pieskom. Sklamaní však nezostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber z úžasných národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo i pre priaznivcov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, situovaných v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neskutočne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a dych berúcimi jaskyňami či Sierra del Rosario s tajomnými vodopádmi. Pokiaľ sa budete chcieť ochladiť, skúste zdolať najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km na západ od Santiago de Cuba).

0