VLetenky

Kuba s Air Canada od 423 EUR

Cuba
Príjemné kubánske tropické súostrovie Cayo Las Brujas (foto: Guillaume Baviere/Flickr/CC BY 2.0)

Výlet na karibskú Kubu máte príležitosť zrealizovať s leteckou spoločnosťou Air Canada (v spolupráci s partnerskými aerolinkami zo Star Alliance) i s odletom z Košíc.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kubánskej metropoly Havana sa predávajú za 423 EUR s odletom zo spomínaného košického leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v období 01.09.-17.12.2018 a 09.01.-31.03.2019, min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 19. júla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v priebehu septembra 2018.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Kubu nech poslúži odlet zo slovenských Košíc (KSC) dňa 7. septembra s návratom z kubánskej Havany (HAV) dňa 19. septembra 2018.

Rezervácia letenky:
Košice – Havana za 423 EUR (07.09.-19.09.2018)

KSC-HAV
Košice, Slovensko – Havana, Kuba (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Kuba

Famózna Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou skoro 110 tisíc km² územie, na ktorom žije vyše 11 miliónov ľudí (viac ako dvojnásobok plochy Slovenska a i dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Čaká Vás zhruba 150 km južne od floridského Key West aj Bahamov, západ Kuby oddeľuje od mexického Cancúnu zhruba 200 km, zatiaľ čo Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km južne a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km na západ.

Rušná Havana i prekrásne karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás očakáva v západnej časti Kuby pri severnom pobreží (tak ako populárne karibské letovisko Varadero). Skvelá Kuba bude známa najmä svojimi nádhernými plážovými scenériami s dramatickým bielym pieskom. Sklamaní však nezostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber z úžasných národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo i pre priaznivcov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, situovaných v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neskutočne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a dych berúcimi jaskyňami či Sierra del Rosario s tajomnými vodopádmi. Ak sa budete chcieť ochladiť, skúste zdolať najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km na západ od Santiago de Cuba).

0