VLetenky

Kuba s Air Berlin za 499 EUR

Cayo Blanco
Nesmierne fotogenické kubánske tropické súostrovie Cayo Blanco (foto: MattJP/Flickr/CC BY 2.0)

Výpravu na karibskú Kubu máte príležitosť podniknúť (aj v období vianočných sviatkov) na krídlach spoločnosti Air Berlin z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do kubánskeho prímorského letoviska Varadero sú v predaji za 499 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Tarifné podmienky určujú max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve (s odletom) v prvej polovici decembra 2016.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Kubu nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 9. decembra s návratom z kubánskeho mesta Varadero (VRA) dňa 26. decembra 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Varadero za 499 EUR (09.12.-26.12.2016)
Viedeň – Varadero za 13539 CZK (rezervácia v ČJ)
Viedeň – Varadero za 506 EUR (na webe dopravcu / manuálne zadanie)

Kuba

Famózna Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou takmer 110 tisíc km² územie, na ktorom žije viac ako 11 miliónov ľudí (vyše dvojnásobok plochy Slovenska a aj dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Očakáva Vás približne 150 km južne od floridského Key West aj Bahamov, západ Kuby delí od mexického Cancúnu zhruba 200 km, kým Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km južne a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km na západ.

Pulzujúca Havana i nádherné karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás čaká v západnej partii Kuby pri severnom pobreží (taktiež ako obľúbené karibské letovisko Varadero). Úžasná Kuba bude známa hlavne svojimi prekrásnymi plážovými scenériami s magickým bielym pieskom. Sklamaní však neostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber zo skvelých národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo aj pre fanúšikov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, položených v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neuveriteľne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a dych berúcimi jaskyňami či Sierra del Rosario s mysterióznymi vodopádmi. Ak sa budete chcieť ochladiť, skúste pokoriť najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km na západ od Santiago de Cuba).

0