VLetenky

Kuba s Air Berlin od 546 EUR

Cayo Guillermo
Grandiózna kubánska tropická oblasť Cayo Guillermo (foto: Ilya Yakubovich/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na geniálnu karibskú Kubu máte možnosť doputovať pri využití last minute ponuky leteniek na palube spoločnosti Air Berlin (s odletom z viedenského leteckého prístavu).

Spiatočné letenky na fenomenálnu Kubu sa predávajú za 556 EUR s odletom zo spomínanej Viedne (VIE) dňa 16. februára s návratom z kubánskeho letoviska Varadero (VRA) o 12 dní neskôr, t.j. dňa 28. februára 2016 – last minute ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Varadero za 546 EUR (16.02.-28.02.2016)
Viedeň – Varadero za 556 EUR (rezervácia na webe dopravcu / manuálne zadanie)

Kuba

Znamenitá Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou skoro 110 tisíc km² územie, na ktorom žije vyše 11 miliónov ľudí (viac ako dvojnásobok plochy Slovenska a i dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Čaká Vás zhruba 150 km na juh od floridského Key West aj Bahamov, západ Kuby oddeľuje od mexického Cancúnu zhruba 200 km, zatiaľ čo Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km južne a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km na západ.

Rušná Havana i prekrásne karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás očakáva v západnej časti Kuby pri severnom pobreží (taktiež ako populárne karibské letovisko Varadero). Skvelá Kuba bude známa najmä svojimi nádhernými plážovými scenériami s dramatickým bielym pieskom. Sklamaní však nezostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber z úžasných národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo i pre priaznivcov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, situovaných v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neskutočne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a dych berúcimi jaskyňami či Sierra del Rosario s tajuplnými vodopádmi. Pokiaľ sa budete chcieť ochladiť, skúste zdolať najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km západne od Santiago de Cuba).

0