VLetenky

Kuba s Air Berlin od 540 EUR

Cayo Guillermo
Obdivuhodná kubánska tropická oblasť Cayo Guillermo (foto: Ilya Yakubovich/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na fenomenálnu karibskú Kubu možno doputovať pri využití last minute ponuky leteniek na krídlach spoločnosti Air Berlin (s odletom z viedenského leteckého prístavu).

Spiatočné letenky na fenomenálnu Kubu sa predávajú za 540 EUR s odletom zo spomínanej Viedne (VIE) dňa 3. februára s návratom z kubánskeho letoviska Varadero (VRA) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 17. februára 2016 – last minute ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Za najnižšiu cenu bude k dispozícii obmedzené množstvo termínov s odletom 03.02. a variabilnou dĺžkou pobytu 4 až 14 dní (s predajom do aktualizácie tarifu / do vyčerpania voľných termínov).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Varadero za 540 EUR (03.02.-17.02.2016)
Viedeň – Varadero za 550 EUR (rezervácia na webe dopravcu / manuálne zadanie)

Kuba

Famózna Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou takmer 110 tisíc km² územie, na ktorom žije viac ako 11 miliónov ľudí (vyše dvojnásobok plochy Slovenska a aj dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Očakáva Vás približne 150 km južne od floridského Key West aj Bahamov, západ Kuby delí od mexického Cancúnu približne 200 km, kým Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km na juh a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km západným smerom.

Pulzujúca Havana aj nádherné karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás čaká v západnej partii Kuby pri severnom pobreží (taktiež ako obľúbené karibské letovisko Varadero). Úžasná Kuba bude známa hlavne svojimi prekrásnymi plážovými scenériami s magickým bielym pieskom. Sklamaní však neostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber zo skvelých národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo aj pre fanúšikov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, položených v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neuveriteľne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a dych berúcimi jaskyňami či Sierra del Rosario s mysterióznymi vodopádmi. Ak sa budete chcieť ochladiť, skúste pokoriť najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km na západ od Santiago de Cuba).

0