VLetenky

Kuba s Air Berlin od 513 EUR

Trinidad de Cuba
Idylická oblasť Playa Ancón blízko mesta Trinidad de Cuba (foto: Fabio Colombari/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na grandióznu karibskú Kubu máte šancu doletieť (v mimosezónnom období) pri využití nového spojenia spoločnosti Air Berlin z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do kubánskeho hlavného mesta Havana sú v predaji za 513 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú odlety od 28. mája 2016, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu júna a v období od konca augusta do konca októbra 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Kubu môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 2. júna s návratom z kubánskej metropoly Havana (HAV) dňa 16. júna 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Havana za 513 EUR (02.06.-16.06.2016)
Viedeň – Havana za 525 EUR (rezervácia na webe dopravcu)
Viedeň – Havana za 542 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Havana za 14403 CZK (rezervácia v ČJ)

Kuba

Znamenitá Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou skoro 110 tisíc km² územie, na ktorom žijevyše 11 miliónov ľudí (viac ako dvojnásobok plochy Slovenska a i dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Čaká Vás zhruba 150 km na juh od floridského Key West i Bahamov, západ Kuby oddeľuje od mexického Cancúnu približne 200 km, kým Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km južne a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km západným smerom.

Rušná Havana i prekrásne karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás očakáva v západnej časti Kuby pri severnom pobreží (taktiež ako populárne karibské letovisko Varadero). Skvelá Kuba bude známa hlavne svojimi prekrásnymi plážovými scenériami s dramatickým bielym pieskom. Sklamaní však nezostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber z úžasných národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo i pre priaznivcov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, situovaných v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neskutočne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a dych berúcimi jaskyňami či Sierra del Rosario s tajuplnými vodopádmi. Pokiaľ sa budete chcieť ochladiť, skúste zdolať najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km západne od Santiago de Cuba).

0