VLetenky

Kuba s Air Berlin od 509 EUR

Cayo Blanco
Neskutočne fotogenické karibské tropické súostrovie Cayo Blanco (foto: MattJP/Flickr/CC BY 2.0)

Na fenomenálnu karibskú Kubu máte príležitosť doletieť (v mimosezónnom období) so spoločnosťou Air Berlin z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z viedenského letiska).

Spiatočné letenky na geniálnu Kubu sa dajú kúpiť za 509 EUR s odletom zo spomínanej Viedne. Tarifné podmienky stanovujú max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu apríla 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Kubu nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 12. apríla s návratom z kubánskeho letoviska Varadero (VRA) dňa 26. apríla 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Varadero za 509 EUR (12.04.-26.04.2016)
Viedeň – Varadero za 515 EUR (rezervácia na webe dopravcu)
Viedeň – Varadero za 532 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Varadero za 14262 CZK (rezervácia v ČJ)

Kuba

Famózna Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou takmer 110 tisíc km² územie, na ktorom žije viac ako 11 miliónov ľudí (vyše dvojnásobok plochy Slovenska a aj dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Očakáva Vás približne 150 km južne od floridského Key West i Bahamov, západ Kuby delí od mexického Cancúnu zhruba 200 km, zatiaľ čo Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km na juh a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km západným smerom.

Pulzujúca Havana i nádherné karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás čaká v západnej partii Kuby pri severnom pobreží (takisto ako obľúbené karibské letovisko Varadero). Úžasná Kuba bude známa hlavne svojimi nádhernými plážovými scenériami s magickým bielym pieskom. Sklamaní však neostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber zo skvelých národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo aj pre fanúšikov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, položených v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neuveriteľne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a dych berúcimi jaskyňami či Sierra del Rosario s mysterióznymi vodopádmi. Ak sa budete chcieť ochladiť, skúste pokoriť najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km na západ od Santiago de Cuba).

0