VLetenky

Kuba s Air Berlin od 499 EUR

Cuba
Nesmierne fotogenické kubánske tropické súostrovie Cayo Coco (foto: oknidius/Flickr/CC BY 2.0)

Na geniálnu karibskú Kubu máte možnosť doletieť (aj počas vianočného obdobia) na krídlach spoločnosti Air Berlin z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do kubánskeho prímorského letoviska Varadero sa predávajú za 499 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v prvej polovici decembra 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Kubu nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 13. decembra s návratom z kubánskeho letoviska Varadero (VRA) dňa 29. decembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Varadero za 499 EUR (13.12.-29.12.2015)
Viedeň – Varadero za 505 EUR (rezervácia na webe dopravcu)
Viedeň – Varadero za 522 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Varadero za 13865 CZK (rezervácia v ČJ)

Kuba

Famózna Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou takmer 110 tisíc km² územie, na ktorom žije viac ako 11 miliónov ľudí (vyše dvojnásobok plochy Slovenska a aj dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Očakáva Vás približne 150 km južne od floridského Key West aj Bahamov, západ Kuby oddeľuje od mexického Cancúnu približne 200 km, kým Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km južne a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km na západ.

Pulzujúca Havana i nádherné karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás čaká v západnej časti Kuby pri severnom pobreží (taktiež ako obľúbené karibské letovisko Varadero). Úžasná Kuba bude známa hlavne svojimi prekrásnymi plážovými scenériami s magickým bielym pieskom. Sklamaní však neostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber zo skvelých národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo aj pre fanúšikov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, položených v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neuveriteľne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a dych berúcimi jaskyňami či Sierra del Rosario s mysterióznymi vodopádmi. Ak sa budete chcieť ochladiť, skúste pokoriť najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km na západ od Santiago de Cuba).

0