VLetenky

Kuba s Air Berlin od 494 EUR

Trinidad de Cuba
Grandiózna oblasť Playa Ancón v blízkosti mesta Trinidad de Cuba (foto: neiljs/Flickr/CC BY 2.0)

Na geniálnu karibskú Kubu máte možnosť doletieť pri využití last minute ponuky charterových leteniek na palube spoločnosti Air Berlin (s odletom z viedenského leteckého prístavu).

Spiatočné letenky na fenomenálnu Kubu sú v predaji za 494 EUR s odletom zo spomínanej Viedne (VIE) dňa 7. októbra s návratom z kubánskeho letoviska Varadero (VRA) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 21. októbra 2015 – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Za najnižšiu cenu bude k dispozícii obmedzené množstvo termínov s odletom 07.10. a variabilnou dĺžkou pobytu 7 až 20 dní (s predajom do aktualizácie tarifu / do vyčerpania voľných termínov).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Varadero za 494 EUR (07.10.-21.10.2015)
Viedeň – Varadero za 504 EUR (rezervácia na webe dopravcu)
Viedeň – Varadero za 521 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Varadero za 13908 CZK (rezervácia v ČJ)

Kuba

Znamenitá Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou skoro 110 tisíc km² územie, na ktorom žije vyše 11 miliónov ľudí (vyše dvojnásobok plochy Slovenska a i dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Čaká Vás zhruba 150 km na juh od floridského Key West aj Bahamov, západ Kuby delí od mexického Cancúnu zhruba 200 km, kým Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km na juh a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km západným smerom.

Rušná Havana i prekrásne karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás očakáva v západnej časti Kuby pri severnom pobreží (taktiež ako populárne karibské letovisko Varadero). Skvelá Kuba bude známa najmä svojimi nádhernými plážovými scenériami s dramatickým bielym pieskom. Sklamaní však nezostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber z úžasných národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo i pre priaznivcov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, situovaných v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neskutočne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a dych berúcimi jaskyňami či Sierra del Rosario s tajuplnými vodopádmi. Pokiaľ sa budete chcieť ochladiť, skúste zdolať najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km západne od Santiago de Cuba).

0