VLetenky

Kuba s Air Berlin od 485 EUR

Havana
Playa Santa María del Mar v neveľkej vzdialenosti od Havany (foto: Neil James Spicer/Flickr/CC BY 2.0)

Výpravu na karibskú Kubu máte šancu podniknúť na palube spoločnosti Air Berlin z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z viedenského leteckého prístavu).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do kubánskeho prímorského letoviska Varadero sa dajú kúpiť za 13091 CZK (alebo v prepočte cca 485 EUR) s odletom zo spomínanej Viedne.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Tarifné podmienky stanovujú max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od polovice apríla do začiatku júla 2017.

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Kubu nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 28. apríla s návratom z kubánskeho mesta Varadero (VRA) dňa 12. mája 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Varadero za 13091 CZK (28.04.-12.05.2017)
Viedeň – Varadero za 501 EUR (rezervácia v AJ)
Viedeň – Varadero za 505 EUR (na webe dopravcu / manuálne zadanie)

Kuba

Znamenitá Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou skoro 110 tisíc km² územie, na ktorom žije vyše 11 miliónov ľudí (viac ako dvojnásobok plochy Slovenska a i dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Čaká Vás zhruba 150 km južne od floridského Key West aj Bahamov, západ Kuby oddeľuje od mexického Cancúnu zhruba 200 km, zatiaľ čo Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km južne a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km na západ.

Rušná Havana i prekrásne karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás očakáva v západnej časti Kuby pri severnom pobreží (taktiež ako populárne karibské letovisko Varadero). Skvelá Kuba bude známa najmä svojimi nádhernými plážovými scenériami s dramatickým bielym pieskom. Sklamaní však nezostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber z úžasných národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo aj pre priaznivcov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, situovaných v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neskutočne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a dych berúcimi jaskyňami či Sierra del Rosario s tajuplnými vodopádmi. Pokiaľ sa budete chcieť ochladiť, skúste zdolať najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km na západ od Santiago de Cuba).

0