VLetenky

Kuba s Air Berlin od 481 EUR

Cayo Coco
Neuveriteľný karibský tropický ostrov Cayo Coco (foto: Didier Baertschiger/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na geniálnu karibskú Kubu možno doletieť (v mimosezónnom období) so spoločnosťou Air Berlin z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z viedenského “Schwechatu”).

Spiatočné letenky na fenomenálnu Kubu kúpite za 481 EUR s odletom zo spomínanej Viedne. Tarifné podmienky určujú, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletmi) počas mája, júna a októbra 2015 (a za príplatok aj v priebehu letných prázdnin).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Kubu nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 8. mája a návratom z kubánskeho letoviska Varadero (VRA) dňa 22. mája 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Varadero za 481 EUR (08.05.-22.05.2015)
Viedeň – Varadero za 489 EUR (rezervácia v AJ)
Viedeň – Varadero za 491 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Varadero za 497 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Varadero za 13876 CZK (rezervácia v ČJ)

Kuba

Znamenitá Kuba – najväčšie karibské súostrovie, zaberá s rozlohou skoro 110 tisíc km² územie, na ktorom žije vyše 11 miliónov ľudí (viac ako dvojnásobok plochy Slovenska a aj dvakrát taký veľký počet obyvateľov). Čaká Vás zhruba 150 km na juh od floridského Key West i Bahamov, západ Kuby oddeľuje od mexického Cancúnu približne 200 km, kým Jamajka leží od kubánskeho súostrovia asi 150 km na juh a ostrov Hispaniola (s Haiti a Dominikánskou republikou) okolo 100 km západným smerom.

Rušná Havana i prekrásne karibské pláže

“Živé” hlavné mesto krajiny – dvojmiliónová Havana, Vás očakáva v západnej časti Kuby pri severnom pobreží (rovnako populárne karibské letovisko Varadero. Skvelá Kuba bude známa najmä svojimi čarokrásnymi plážovými scenériami s geniálnym bielym pieskom. Sklamaní však nezostanú ani vášniví milovníci hôr, ktorý majú na výber z úžasných národných parkov a prírodných rezervácií.

Niečo aj pre fanúšikov dych berúcich horských panorám

Z prírodných zázrakov spomeňme aspoň niekoľko, situovaných v najzápadnejšej provincii Pinar del Río – krasový Viñales s neskutočne tvarovanými homoľami, La Güira s podobným charakterom a dych berúcimi jaskyňami či Sierra del Rosario s tajomnými vodopádmi. Pokiaľ sa budete chcieť ochladiť, skúste zdolať najvyššiu horu Kuby Pico Turquino (1974 m), ktorá leží v rovnomennom národnom parku na juhovýchode hlavného ostrova (asi 100 km západne od Santiago de Cuba).

0