VLetenky

Kréta s TUIfly od 89 EUR

Sitia
Malebná Sitia na severovýchode (foto: Newin G. / www.tripandtravelblog.com /Flickr/CC BY 2.0)

Nielen pohodový grécky stredomorský ostrov Kréta možno spoznať (aj počas leta) pri využití ponuky (charterových) leteniek na palube leteckej spoločnosti TUIfly (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na grécky ostrov Kréta sa dajú kúpiť za 89 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Letenky v najnižšej cenovej hladine nájdete (s odletmi) v priebehu júna a septembra pri 7-dňovej dĺžke pobytu – ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Krétu nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 27. júna (sobota) s návratom Heraklionu (HER) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 4. júla 2015 (sobota).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Heraklion za 89 EUR (06.06.-13.06.2015 / 27.06.-04.07.2015 / 12.09.-19.09.2015)

Kréta

Obľúbená Kréta sa radí k najrozľahlejším i najjužnejším gréckym ostrovom. Z geografického hľadiska delí Egejské more, rozprestierajúce sa smerom na sever od súostrovia, od južnejšie položeného Líbyjského mora. Z východu na západ meria približne 260 km a od severu na juh v rozmedzí od 12 km do 60 km. Kréta sa môže pochváliť vcelku hornatým reliéfom – jej najvyšší vrch Ida alias Psiloritis (2456 m) s tajuplnou jaskyňou boha Dia Vás očakáva v centrálnej časti.

Okrem impozantných horských masívov tu nájdete aj dramatické hlboké tiesňavy, prekrásne jazerá, pôvabné rieky a samozrejme nádherné pláže, ako aj obrovský kusisko (nielen antickej) histórie. Neobíďte príťažlivé mesto Chania v severnej oblasti Kréty pri pobreží Egejského mora. Istotne si nenechajte ujsť majestátne Biele hory (Lefka Ori) s druhým najvyšším vrchom ostrova Pachnes (2453 m) a neuveriteľne fotogenickým kaňonom Samaria v rovnomennom národnom parku.

0