VLetenky

Kréta s TUIfly od 80 EUR

Frangokastello
Pláž pri hrade Frangokastello z benátskej éry (foto: Marc Ryckaert/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Nielen pohodový grécky stredomorský ostrov Kréta máte príležitosť navštíviť (na začiatku sezóny) pri využití last minute ponuky leteckej spoločnosti TUIfly (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky na Krétu sú k dispozícii za 80 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 13. mája (piatok) a návratom z Heraklionu (HER) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 20. mája 2016 (piatok) – last minute ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou (platná pri cestovaní s príručnou batožinou do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Heraklion za 80 EUR (13.05.-20.05.2016)

Kréta

Obľúbená Kréta sa radí k najrozľahlejším aj najjužnejším gréckym ostrovom. Z geografického hľadiska delí Egejské more, rozprestierajúce sa smerom na sever od súostrovia, od južnejšie položeného Líbyjského mora. Z východu na západ meria približne 260 km a od severu na juh v rozmedzí od 12 km do 60 km. Kréta sa môže pochváliť vcelku hornatým reliéfom – jej najvyšší vrch Ida alias Psiloritis (2456 m) s tajuplnou jaskyňou boha Dia Vás očakáva v centrálnej časti.

Okrem impozantných horských masívov tu nájdete aj dramatické hlboké tiesňavy, prekrásne jazerá, pôvabné rieky a samozrejme nádherné pláže, ako aj obrovský kusisko (nielen antickej) histórie. Neobíďte príťažlivé mesto Chania v severnej oblasti Kréty pri pobreží Egejského mora. Istotne si nenechajte ujsť majestátne Biele hory (Lefka Ori) s druhým najvyšším vrchom ostrova Pachnes (2453 m) a neskutočne fotogenickým kaňonom Samaria v rovnomennom národnom parku.

0