VLetenky

Kréta s TUIfly od 70 EUR

Knossos
Historický komplex Knóssos pri krétskej metropole Heraklion (foto: Jay Bergesen/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen príjemný grécky stredomorský ostrov Kréta máte príležitosť navštíviť (na konci sezóny) vďaka ponuke leteckej spoločnosti TUIfly (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky na Krétu (do gréckeho mesta Heraklion) sa predávajú za 70 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v období od polovice septembra do konca októbra 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Krétu nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 23. septembra (piatok) a návrat z Heraklionu (HER) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 30. septembra 2016 (piatok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Heraklion za 70 EUR (23.09.-30.09.2016)

Kréta

Populárna Kréta sa zaraďuje k najrozľahlejším i najjužnejším gréckym ostrovom. Z geografického hľadiska oddeľuje Egejské more, rozkladajúce sa smerom na sever od súostrovia, od južnejšie situovaného Líbyjského mora. Z východu na západ meria zhruba 260 km a od severu na juh v rozmedzí od 12 km do 60 km. Kréta sa môže popýšiť celkom hornatým reliéfom – jej najvyšší vrch Ida alias Psiloritis (2456 m) s mysterióznou jaskyňou boha Dia Vás čaká v centrálnej partii.

Okrem majestátnych horských masívov tu nájdete i magické hlboké tiesňavy, nádherné jazerá, príťažlivé rieky a samozrejme prekrásne pláže, ako i obrovský kus (antickej i predantickej) histórie. Nevynechajte pôvabné mesto Chania v severnej oblasti Kréty pri pobreží Egejského mora. Určite si nenechajte ujsť impozantné Biele hory (Lefka Ori) s druhým najvyšším vrchom ostrova Pachnes (2453 m) a nesmierne fotogenickým kaňonom Samaria v rovnomennom národnom parku.

0