VLetenky

Kréta s TUIfly od 108 EUR

Kalydon
Opevnený ostrov Spinalonga (Kalydon) pri mestečku Elounda (foto: Robert Linsdell/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen príjemný grécky stredomorský ostrov Kréta máte možnosť uvidieť (na začiatku sezóny) pri využití ponuky leteniek na krídlach leteckej spoločnosti TUIfly (s odletom z Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky na subtropické stredomorské súostrovie Kréta (do Heraklionu) sa dajú kúpiť za 108 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým s odletom v druhej polovici mája 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Krétu môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 22. mája (nedeľa) s návratom Heraklionu (HER) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 29. mája 2016 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Heraklion za 108 EUR (22.05.-29.05.2016)

Kréta

Populárna Kréta sa zaraďuje k najrozľahlejším i najjužnejším gréckym ostrovom. Z geografického hľadiska oddeľuje Egejské more, rozkladajúce sa smerom na sever od súostrovia, od južnejšie situovaného Líbyjského mora. Z východu na západ meria zhruba 260 km a od severu na juh v rozmedzí od 12 km do 60 km. Kréta sa môže popýšiť celkom hornatým reliéfom – jej najvyšší vrch Ida alias Psiloritis (2456 m) s mysterióznou jaskyňou boha Dia Vás čaká v centrálnej partii.

Okrem majestátnych horských masívov tu nájdete i magické hlboké tiesňavy, nádherné jazerá, príťažlivé rieky a samozrejme prekrásne pláže, ako i obrovský kus (nielen antickej) histórie. Nevynechajte pôvabné mesto Chania v severnej oblasti Kréty pri pobreží Egejského mora. Určite si nenechajte ujsť impozantné Biele hory (Lefka Ori) s druhým najvyšším vrchom ostrova Pachnes (2453 m) a nesmierne fotogenickým kaňonom Samaria v rovnomennom národnom parku.

0