VLetenky

Kréta s Travel Service od 58 EUR

Balos Lagoon
Lagúna Balos v oblasti polostrova Gramvousa na severozápade Kréty (foto: TimOve/Flickr/CC BY 2.0)

Grécke subtropické súostrovie Kréta máte možnosť spoznať s last minute ponukou priamych charterových letov spoločnosti Travel Service z Bratislavy a z Košíc (s odbavenou batožinou v cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Krétu sú k dispozícii za 1490 CZK (alebo cca 58 EUR) s odletom zo spomínanej Bratislavy (BTS) dňa 15. septembra a návratom z Heraklionu (HER) dňa 26. septembra 2018 – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky na Krétu môže byť odlet z Košíc (KSC) dňa 15. septembra a návratom z Heraklionu (HER) do Bratislavy (BTS) dňa 26. septembra 2018.

Rezervácia letenky:
Bratislava – Heraklion za 1490 CZK / 58 EUR (15.09.-26.09.2018)
Košice – Heraklion – Bratislava za 1490 CZK / 58 EUR (15.09.-26.09.2018)

Pozn.: Priame lety s odbavenou batožinou

BTS-HER
Bratislava, Slovensko – Heraklion/Kréta, Grécko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Kréta

Populárna Kréta sa zaraďuje k najrozľahlejším aj najjužnejším gréckym ostrovom. Z geografického hľadiska oddeľuje Egejské more, rozkladajúce sa smerom na sever od súostrovia, od južnejšie situovaného Líbyjského mora. Z východu na západ meria zhruba 260 km a od severu na juh v rozmedzí od 12 km do 60 km. Kréta sa môže popýšiť celkom hornatým reliéfom – jej najvyšší vrch Ida alias Psiloritis (2456 m) s mysterióznou jaskyňou boha Dia Vás čaká v centrálnej partii.

Okrem majestátnych horských masívov tu nájdete i magické hlboké tiesňavy, nádherné jazerá, príťažlivé rieky a samozrejme prekrásne pláže, ako aj obrovský kus (nielen antickej) histórie. Nevynechajte pôvabné mesto Chania v severnej oblasti Kréty pri pobreží Egejského mora. Určite si nenechajte ujsť impozantné Biele hory (Lefka Ori) s druhým najvyšším vrchom ostrova Pachnes (2453 m) a neskutočne fotogenickým kaňonom Samaria v rovnomennom národnom parku.

0