VLetenky

Kréta s Ryanair za 65 EUR

Grécko
Malebná lokalita Vai na severovýchode Kréty (foto: Marc Ryckaert/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Na úžasnú grécku Krétu majú šancu doletieť za rozumnú sumu najmä cestovatelia zo severnejších kútov Slovenska a Moravy vďaka leteckej spoločnosti Ryanair (s odletom z Katovíc).

Spiatočné letenky na grécky ostrov Kréta sa dajú kúpiť za 278 PLN (alebo v prepočte cca 65 EUR) s odletom zo spomínaného poľského letiska Katovice-Pyrzowice.

Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek v najnižšej a o čosi vyššej cene nájdete vo veľmi obmedzenom v priebehu apríla 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Krétu nech poslúži odlet z poľských Katovíc (KTW) dňa 2. apríla s návratom z gréckej Chanie (CHQ) dňa 9. apríla 2016.

Rezervácia letenky:
Katovice – Chania (Kréta) za 278 PLN (02.04.-09.04.2016)

Kréta

Populárna Kréta sa zaraďuje k najrozľahlejším a najjužnejším gréckym ostrovom. Z geografického hľadiska delí Egejské more, rozkladajúce sa smerom na sever od súostrovia, od južnejšie situovaného Líbyjského mora. Z východu na západ meria zhruba 260 km a od severu na juh v rozmedzí od 12 km do 60 km. Kréta sa môže pochváliť vcelku hornatým reliéfom – jej najvyšší vrch Ida alias Psiloritis (2456 m) s mysterióznym jaskyňou boha Dia Vás čaká v centrálnej partii.

Okrem majestátnych horských masívov tu nájdete aj dramatické hlboké tiesňavy, nádherné jazerá, príťažlivé rieky a samozrejme prekrásne pláže, ale aj obrovský kus (nielen antickej) histórie. Samotné mesto Chania Vás očakáva v severozápadnej oblasti Kréty pri pobreží Egejského mora. Určite neobíďte impozantné Biele hory (Lefka Ori) s druhým najvyšším vrchom ostrova Pachnes (2453 m) a neskutočne fotogenickou tiesňavou Samaria v rovnomennom národnom parku.

0