VLetenky

Kréta s Ryanair od 69 EUR

Grécko
Malebný národný park Samaria (Gorge) na juhozápade Kréty (foto: tedbassman/Flickr/CC BY 2.0)

Na pohodovú grécku Krétu majú šancu doletieť za rozumné “dukáty” najmä cestovatelia zo severnejších časti Slovenska a Moravy vďaka leteckej spoločnosti Ryanair (s odletom z Katovíc).

Spiatočné letenky na grécky ostrov Kréta sa predávajú za 294 PLN (alebo v prepočte cca 69 EUR) s odletom zo spomínaného poľského letiska Katovice-Pyrzowice. Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek v najnižšej a o niečo vyššej cene nájdete vo veľmi obmedzenom množstve počas apríla 2015.

Príklad rezervácie spiatočnej letenky na Krétu nech bude napr. odlet z poľských Katovíc (KTW) dňa 4. apríla s návratom z gréckej Chanie (CHQ) dňa 18. apríla 2015.

Rezervácia letenky:
Katovice – Chania (Kréta) za 294 PLN (04.04.-18.04.2015)

Kréta

Populárna Kréta sa zaraďuje k najrozľahlejším a najjužnejším gréckym ostrovom. Z geografického hľadiska delí Egejské more, rozkladajúce sa smerom na sever od súostrovia, od južnejšie situovaného Líbyjského mora. Z východu na západ meria zhruba 260 km a od severu na juh v rozmedzí od 12 km do 60 km. Kréta sa môže pochváliť vcelku hornatým reliéfom – jej najvyšší vrch Ida alias Psiloritis (2456 m) s mysterióuzou jaskyňou boha Dia Vás čaká v centrálnej partii.

Okrem majestátnych horských masívov tu nájdete aj dramatické hlboké tiesňavy, nádherné jazerá, príťažlivé rieky a samozrejme prekrásne pláže, ale aj obrovský kus (nielen antickej) histórie. Samotné mesto Chania Vás očakáva v severozápadnej oblasti Kréty pri pobreží Egejského mora. Určite neobíďte impozantné Biele hory (Lefka Ori) s druhým najvyšším vrchom ostrova Pachnes (2453 m) a nesmierne fotogenickým kaňonom Samaria v rovnomennom národnom parku.

0