VLetenky

Kréta s Ryanair od 68 EUR

Grécko
Malebné Loutro na juhozápade Kréty (foto: Miguel Virkkunen Carvalho/Flickr/CC BY 2.0)

Na príjemnú grécku Krétu majú príležitosť doletieť za rozumný peniaz hlavne cestovatelia zo severnej partie Slovenska a Moravy zásluhou leteckej spoločnosti Ryanair (s odletom z Katovíc).

Spiatočné letenky na grécky ostrov Kréta sa dajú kúpiť za 294 PLN (alebo v prepočte cca 68 EUR) s odletom zo spomínaného poľského letiska Katovice-Pyrzowice. Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek v najnižšej a o niečo vyššej cene nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v priebehu apríla 2015.

Príklad rezervácie spiatočnej letenky na Krétu nech bude napr. byť odlet z Katovíc (KTW) dňa 4. apríla s návratom z gréckej Chanie (CHQ) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 11. apríla 2015.

Rezervácia letenky:
Katovice – Chania (Kréta) za 294 PLN (04.04.-11.04.2015)

Kréta

Obľúbená Kréta sa radí k najrozľahlejším a najjužnejším gréckym ostrovom. Z geografického hľadiska oddeľuje Egejské more, rozprestierajúce sa smerom na sever od súostrovia, od južnejšie položeného Líbyjského mora. Z východu na západ meria približne 260 km a od severu na juh v rozmedzí od 12 km do 60 km. Kréta sa môže popýšiť celkom hornatým reliéfom – jej najvyšší vrch Ida alias Psiloritis (2456 m) s tajuplnou jaskyňou boha Dia Vás očakáva v centrálnej časti.

Okrem impozantných horských masívov tu nájdete aj magické hlboké tiesňavy, prekrásne jazerá, pôvabné rieky a samozrejme nádherné pláže, ale aj obrovský kusisko (nielen antickej) histórie. Samotné mesto Chania Vás čaká v severozápadnej oblasti Kréty pri pobreží Egejského mora. Istotne nevynechajte majestátne Biele hory (Lefka Ori) s druhým najvyšším vrchom ostrova Pachnes (2453 m) a neuveriteľne fotogenickým kaňonom Samaria v rovnomennom národnom parku.

0