VLetenky

Kréta s Ryanair od 55 EUR

Grécko
Grandiózna lokalita Vai na severovýchode Kréty (foto: Marc Ryckaert/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Na skvelú grécku Krétu majú šancu doletieť za rozumný peniaz predovšetkým cestovatelia zo severnejších kútov Slovenska a Moravy zásluhou leteckej spoločnosti Ryanair (s odletom z Katovíc).

Spiatočné letenky na grécky ostrov Kréta sú v predaji za 248 PLN (alebo v prepočte cca 55 EUR) s odletom zo spomínaného poľského letiska Katovice-Pyrzowice.

Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v prvej polovici apríla 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Krétu môže byť odlet z poľských Katovíc (KTW) dňa 2. apríla s návratom z gréckej Chanie (CHQ) dňa 9. apríla 2016.

Rezervácia letenky:
Katovice – Chania (Kréta) za 248 PLN (02.04.-09.04.2016)

Kréta

Obľúbená Kréta sa radí k najrozľahlejším a najjužnejším gréckym ostrovom. Z geografického hľadiska oddeľuje Egejské more, rozprestierajúce sa smerom na sever od súostrovia, od južnejšie položeného Líbyjského mora. Z východu na západ meria približne 260 km a od severu na juh v rozmedzí od 12 km do 60 km. Kréta sa môže popýšiť celkom hornatým reliéfom – jej najvyšší vrch Ida alias Psiloritis (2456 m) s tajuplnou jaskyňou boha Dia Vás očakáva v centrálnej časti.

Okrem impozantných horských masívov tu nájdete i magické hlboké tiesňavy, prekrásne jazerá, pôvabné rieky a samozrejme nádherné pláže, ale i obrovský kusisko (nielen antickej) histórie. Samotné mesto Chania Vás čaká v severozápadnej oblasti Kréty pri pobreží Egejského mora. Istotne nevynechajte majestátne Biele hory (Lefka Ori) s druhým najvyšším vrchom ostrova Pachnes (2453 m) a nesmierne fotogenickou tiesňavou Samaria v rovnomennom národnom parku.

0