VLetenky

Kréta s Niki za 99 EUR

Vai
Malebná prímorská lokalita Vai v severovýchodnej partii Kréty (foto: alljengi/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nielen pohodový grécky stredomorský ostrov Kréta možno navštíviť pri využití last minute ponuky charterových leteniek na palube leteckej spoločnosti Niki/Air Berlin (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na Krétu sú k dispozícii za 99 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 8. apríla (piatok) a návratom z Heraklionu (HER) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 22. apríla 2016 (piatok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Heraklion za 99 EUR (08.04.-22.04.2016)

Kréta

Obľúbená Kréta sa radí k najrozľahlejším i najjužnejším gréckym ostrovom. Z geografického hľadiska delí Egejské more, rozprestierajúce sa smerom na sever od súostrovia, od južnejšie položeného Líbyjského mora. Z východu na západ meria približne 260 km a od severu na juh v rozmedzí od 12 km do 60 km. Kréta sa môže pochváliť vcelku hornatým reliéfom – jej najvyšší vrch Ida alias Psiloritis (2456 m) s tajuplnou jaskyňou boha Dia Vás očakáva v centrálnej časti.

Okrem impozantných horských masívov tu nájdete aj dramatické hlboké tiesňavy, prekrásne jazerá, pôvabné rieky a samozrejme nádherné pláže, ako aj obrovský kusisko (nielen antickej) histórie. Neobíďte príťažlivé mesto Chania v severnej oblasti Kréty pri pobreží Egejského mora. Istotne si nenechajte ujsť majestátne Biele hory (Lefka Ori) s druhým najvyšším vrchom ostrova Pachnes (2453 m) a nesmierne fotogenickým kaňonom Samaria v rovnomennom národnom parku.

0