VLetenky

Kréta s Niki za 69 EUR

Grécko
Preveli Beach na južnom pobreží Kréty (foto: M.Ulrich/Nexus6mathias /Wikimedia Commons/CC0)

Nielen grécky stredomorský ostrov Kréta máte možnosť uvidieť v rámci last minute ponuky charterových leteniek s leteckou spoločnosťou Niki/Air Berlin (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na Krétu sú k dispozícii za 69 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 30. mája a návratom z Heraklionu (HER) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 6. júna 2016 – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Heraklion za 69 EUR (30.05.-06.06.2016)

Kréta

Obľúbená Kréta sa radí k najrozľahlejším i najjužnejším gréckym ostrovom. Z geografického hľadiska delí Egejské more, rozprestierajúce sa smerom na sever od súostrovia, od južnejšie položeného Líbyjského mora. Z východu na západ meria približne 260 km a od severu na juh v rozmedzí od 12 km do 60 km. Kréta sa môže pochváliť vcelku hornatým reliéfom – jej najvyšší vrch Ida alias Psiloritis (2456 m) s tajomnou jaskyňou boha Dia Vás očakáva v centrálnej časti.

Okrem impozantných horských masívov tu nájdete aj dramatické hlboké tiesňavy, prekrásne jazerá, pôvabné rieky a samozrejme nádherné pláže, ako aj obrovský kusisko (nielen antickej) histórie. Neobíďte príťažlivé mesto Chania v severnej oblasti Kréty pri pobreží Egejského mora. Istotne si nenechajte ujsť majestátne Biele hory (Lefka Ori) s druhým najvyšším vrchom ostrova Pachnes (2453 m) a nesmierne fotogenickým kaňonom Samaria v rovnomennom národnom parku.

0