VLetenky

Kréta s Niki od 84 EUR

Crete
Krétsky ostrov Spinalonga v blízkosti severného pobrežia (foto: Herbert Aust/Pixabay/CC0)

Grécke subtropické súostrovie Kréta máte možnosť uvidieť pri využití last minute ponuky charterových leteniek na krídlach leteckej spoločnosti Niki/Air Berlin (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Krétu sú k dispozícii za 84 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 14. júla a návratom z Heraklionu (HER) dňa 21. (18.) júla 2017 – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Heraklion za 84 EUR (14.07.-21.07.2017 / 14.07.-18.07.2017)

Kréta

Obľúbená Kréta sa radí k najrozľahlejším i najjužnejším gréckym ostrovom. Z geografického hľadiska delí Egejské more, rozprestierajúce sa smerom na sever od súostrovia, od južnejšie položeného Líbyjského mora. Z východu na západ meria približne 260 km a od severu na juh v rozmedzí od 12 km do 60 km. Kréta sa môže pochváliť vcelku hornatým reliéfom – jej najvyšší vrch Ida alias Psiloritis (2456 m) s tajomnou jaskyňou boha Dia Vás očakáva v centrálnej časti.

Okrem impozantných horských masívov tu nájdete aj dramatické hlboké tiesňavy, prekrásne jazerá, pôvabné rieky a samozrejme nádherné pláže, ako aj obrovský kusisko (nielen antickej) histórie. Neobíďte príťažlivé mesto Chania v severnej oblasti Kréty pri pobreží Egejského mora. Istotne si nenechajte ujsť majestátne Biele hory (Lefka Ori) s druhým najvyšším vrchom ostrova Pachnes (2453 m) a nesmierne fotogenickým kaňonom Samaria v rovnomennom národnom parku.

0