VLetenky

Kréta s Niki od 73 EUR

Vai
Prímorská lokalita Vai na severovýchode Kréty (foto: Marc Ryckaert/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Grécke stredomorské súostrovie Kréta máte príležitosť uvidieť v rámci last minute ponuky charterových leteniek na palube leteckej spoločnosti Niki/Air Berlin (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Krétu sú k dispozícii za 73 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 19. mája a návratom z Heraklionu (HER) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 26. mája 2017 – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky (za 83 EUR) môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 19. mája a návrat z gréckeho Heraklionu (HER) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 2. júna 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Heraklion za 73 EUR (19.05.-26.05.2017)
Viedeň – Heraklion za 83 EUR (19.05.-02.06.2017)

Kréta

Obľúbená Kréta sa radí k najrozľahlejším aj najjužnejším gréckym ostrovom. Z geografického hľadiska delí Egejské more, rozprestierajúce sa smerom na sever od súostrovia, od južnejšie položeného Líbyjského mora. Z východu na západ meria približne 260 km a od severu na juh v rozmedzí od 12 km do 60 km. Kréta sa môže pochváliť vcelku hornatým reliéfom – jej najvyšší vrch Ida alias Psiloritis (2456 m) s tajomnou jaskyňou boha Dia Vás očakáva v centrálnej časti.

Okrem impozantných horských masívov tu nájdete aj dramatické hlboké tiesňavy, prekrásne jazerá, pôvabné rieky a samozrejme nádherné pláže, ako aj obrovský kusisko (nielen antickej) histórie. Neobíďte príťažlivé mesto Chania v severnej oblasti Kréty pri pobreží Egejského mora. Istotne si nenechajte ujsť majestátne Biele hory (Lefka Ori) s druhým najvyšším vrchom ostrova Pachnes (2453 m) a nesmierne fotogenickým kaňonom Samaria v rovnomennom národnom parku.

0