VLetenky

Kréta s Niki od 106 EUR

Vai
Prímorská lokalita Vai na severovýchode Kréty (foto: Konstantin737/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Nielen grécky stredomorský ostrov Kréta máte šancu vzhliadnuť v rámci last minute ponuky charterových leteniek s leteckou spoločnosťou Niki/Air Berlin (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Krétu sú k dispozícii za 106 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 3. apríla a návratom z Heraklionu (HER) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 10. apríla 2017 – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Heraklion za 106 EUR (03.04.-10.04.2017)

Kréta

Populárna Kréta sa zaraďuje k najrozľahlejším i najjužnejším gréckym ostrovom. Z geografického hľadiska oddeľuje Egejské more, rozkladajúce sa smerom na sever od súostrovia, od južnejšie situovaného Líbyjského mora. Z východu na západ meria zhruba 260 km a od severu na juh v rozmedzí od 12 km do 60 km. Kréta sa môže popýšiť celkom hornatým reliéfom – jej najvyšší vrch Ida alias Psiloritis (2456 m) s mysterióznou jaskyňou boha Dia Vás čaká v centrálnej partii.

Okrem majestátnych horských masívov tu nájdete i magické hlboké tiesňavy, nádherné jazerá, príťažlivé rieky a samozrejme prekrásne pláže, ako i obrovský kus (nielen antickej) histórie. Nevynechajte pôvabné mesto Chania v severnej oblasti Kréty pri pobreží Egejského mora. Určite si nenechajte ujsť impozantné Biele hory (Lefka Ori) s druhým najvyšším vrchom ostrova Pachnes (2453 m) a neskutočne fotogenickým kaňonom Samaria v rovnomennom národnom parku.

0