VLetenky

Kréta s Laudamotion od 64 EUR

Balos Lagoon
Lagúna Balos z Kláštora svätého Jána na ostrovčeku Gramvousa (foto: TimOve/Flickr/CC BY 2.0)

Grécke stredomorské súostrovie Kréta máte šancu uvidieť aj v období letných prázdnin vďaka ponuke leteckej spoločnosti Laudamotion (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Krétu (do gréckeho mesta Chania) sú v predaji za 64 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v čase od začiatku júna do konca októbra 2018 – vrátane letných prázdnin (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Krétu môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 4. júla a návratom z gréckej Chanie (CHQ) dňa 11. júla 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Chania za 64 EUR (04.07.-11.07.2018)

VIE-CHQ
Viedeň, Rakúsko – Chania/Kréta, Grécko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Kréta

Obľúbená Kréta sa radí k najrozľahlejším i najjužnejším gréckym ostrovom. Z geografického hľadiska delí Egejské more, rozprestierajúce sa smerom na sever od súostrovia, od južnejšie položeného Líbyjského mora. Z východu na západ meria približne 260 km a od severu na juh v rozmedzí od 12 km do 60 km. Kréta sa môže pochváliť vcelku hornatým reliéfom – jej najvyšší vrch Ida alias Psiloritis (2456 m) s tajuplnou jaskyňou boha Dia Vás očakáva v centrálnej časti.

Okrem impozantnými horských masívov tu nájdete aj dramatické hlboké tiesňavy, prekrásne jazerá, pôvabné rieky a samozrejme nádherné pláže, ako aj obrovský kusisko (nielen antickej) histórie. Neobíďte príťažlivé mesto Chania v severnej oblasti Kréty pri pobreží Egejského mora. Istotne si nenechajte ujsť majestátne Biele hory (Lefka Ori) s druhým najvyšším vrchom ostrova Pachnes (2453 m) a nesmierne fotogenickým kaňonom Samaria v rovnomennom národnom parku.

0