VLetenky

Kréta s Laudamotion od 120 EUR

Balos Lagoon
Grandiózna Balos Lagoon (Kissamos) na severozápade Kréty (foto: Karl Egger/Pixabay/CC0)

Grécke stredomorské súostrovie Kréta máte možnosť spoznať (na začiatku leta) vďaka ponuke leteckej spoločnosti Laudamotion (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Krétu (do gréckeho mesta Chania) sa dajú kúpiť za 120 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas júna 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Krétu nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 4. júna a návratom z gréckej Chanie (CHQ) dňa 11. júna 2018.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Chania za 120 EUR (04.06.-11.06.2018)

VIE-CHQ
Viedeň, Rakúsko – Chania/Kréta, Grécko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Kréta

Populárna Kréta sa zaraďuje k najrozľahlejším aj najjužnejším gréckym ostrovom. Z geografického hľadiska oddeľuje Egejské more, rozkladajúce sa smerom na sever od súostrovia, od južnejšie situovaného Líbyjského mora. Z východu na západ meria zhruba 260 km a od severu na juh v rozmedzí od 12 km do 60 km. Kréta sa môže popýšiť celkom hornatým reliéfom – jej najvyšší vrch Ida alias Psiloritis (2456 m) s mysterióznou jaskyňou boha Dia Vás čaká v centrálnej partii.

Okrem majestátnych horských masívov tu nájdete i magické hlboké tiesňavy, nádherné jazerá, príťažlivé rieky a samozrejme prekrásne pláže, ako i obrovský kus (nielen antickej) histórie. Nevynechajte pôvabné mesto Chania v severnej oblasti Kréty pri pobreží Egejského mora. Určite si nenechajte ujsť impozantné Biele hory (Lefka Ori) s druhým najvyšším vrchom ostrova Pachnes (2453 m) a neskutočne fotogenickým kaňonom Samaria v rovnomennom národnom parku.

0