VLetenky

Kréta s Austrian Airlines od 79 EUR

Sitia
Čarovná Sitia na severovýchode (foto: Newin G. / www.tripandtravelblog.com /Flickr/CC BY 2.0)

Nielen príjemný grécky stredomorský ostrov Kréta máte možnosť spoznať na začiatku leta vďaka ponuke charterových leteniek na krídlach leteckej spoločnosti Austrian Airlines (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na grécky ostrov Kréta sú v predaji za 79 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 20. júna (sobota) s návratom Heraklionu (HER) o 15 dní neskôr, t.j. dňa 5. júla 2015 (nedeľa) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Neveľké množstvo ďalších termínov podobnom časovom období s dĺžkou pobytu 8 alebo 15 dní bude k dispozícii za relatívne rozumný príplatok v hodnote 10 EUR.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Heraklion za 79 EUR (20.06.-05.07.2015)

Kréta

Populárna Kréta sa zaraďuje k najrozľahlejším aj najjužnejším gréckym ostrovom. Z geografického hľadiska oddeľuje Egejské more, rozkladajúce sa smerom na sever od súostrovia, od južnejšie situovaného Líbyjského mora. Z východu na západ meria zhruba 260 km a od severu na juh v rozmedzí od 12 km do 60 km. Kréta sa môže popýšiť celkom hornatým reliéfom – jej najvyšší vrch Ida alias Psiloritis (2456 m) s mysterióznou jaskyňou boha Dia Vás čaká v centrálnej partii.

Okrem majestátnych horských masívov tu nájdete i magické hlboké tiesňavy, nádherné jazerá, príťažlivé rieky a samozrejme prekrásne pláže, ako i obrovský kus (nielen antickej) histórie. Nevynechajte pôvabné mesto Chania v severnej oblasti Kréty pri pobreží Egejského mora. Určite si nenechajte ujsť impozantné Biele hory (Lefka Ori) s druhým najvyšším vrchom ostrova Pachnes (2453 m) a neskutočne fotogenickým kaňonom Samaria v rovnomennom národnom parku.

0