VLetenky

Kréta s Aegean Airlines za 99 EUR

Samaria Gorge
Vstup do Samaria N.P. od Agia Roumeli (foto: Lapplaender/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0 DE)

Nielen príjemný grécky stredomorský ostrov Kréta máte šancu vzhliadnuť pri využití (last minute) ponuky charterových leteniek na palube spoločnosti Aegean Airlines (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na nesmierne fotogenický grécky ostrov Kréta sú k dispozícii za 99 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu dňa 5. apríla (nedeľa) a návratom z miestneho hlavného mesta “Heraklion” (HER) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 12. apríla 2015 (nedeľa) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie letenky na Krétu môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 5. apríla s návratom z gréckeho mesta Heraklion (HER) o 14 (21) dní neskôr, t.j. dňa 19. (26.) apríla 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Heraklion za 99 EUR (05.04.-12.04.2015)

Kréta

Populárna Kréta sa zaraďuje k najrozľahlejším a najjužnejším gréckym ostrovom. Z geografického hľadiska oddeľuje Egejské more, rozkladajúce sa smerom na sever od súostrovia, od južnejšie situovaného Líbyjského mora. Z východu na západ meria zhruba 260 km a od severu na juh v rozmedzí od 12 km do 60 km. Kréta sa môže popýšiť celkom hornatým reliéfom – jej najvyšší vrch Ida alias Psiloritis (2456 m) s mysterióznou jaskyňou boha Dia Vás čaká v centrálnej partii.

Okrem majestátnych horských masívov tu nájdete i magické hlboké tiesňavy, nádherné jazerá, príťažlivé rieky a samozrejme prekrásne pláže, ako i obrovský kus (nielen antickej) histórie. Nevynechajte pôvabné mesto Chania v severnej oblasti Kréty pri pobreží Egejského mora. Určite si nenechajte ujsť impozantné Biele hory (Lefka Ori) s druhým najvyšším vrchom ostrova Pachnes (2453 m) a neskutočne fotogenickým kaňonom Samaria v rovnomennom národnom parku.

0