VLetenky

Kréta s Aegean Airlines od 99 EUR

Kréta
Pútavý ostrov Mochlos v tesnej blízkosti severovýchodnej časti Kréty (foto: Oliver Clarke/Flickr)

Nielen pohodový grécky stredomorský ostrov Kréta máte možnosť spoznať (aj počas leta) zásluhou ponuky miestnej leteckej spoločnosti Aegean Airlines zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na neskutočne fotogenický grécky ostrov Kréta sú v predaji za 99 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete predovšetkým (s odletom) v druhom kvartáli roku 2015.

Príkladom rezervácie letenky na Krétu môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 21. júna (nedeľa) s návratom z gréckeho mesta Heraklion (HER) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 5. júla 2014 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Heraklion za 99 EUR (21.06.-05.07.2015)
Viedeň – Heraklion za 105 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Heraklion za 2922 CZK (rezervácia v ČJ)

Kréta

Obľúbená Kréta sa radí k najrozľahlejším a najjužnejším gréckym ostrovom. Z geografického hľadiska delí Egejské more, rozprestierajúce sa smerom na sever od súostrovia, od južnejšie položeného Líbyjského mora. Z východu na západ meria približne 260 km a od severu na juh v rozmedzí od 12 km do 60 km. Kréta sa môže pochváliť vcelku hornatým reliéfom – jej najvyšší vrch Ida alias Psiloritis (2456 m) s tajuplnou jaskyňou boha Dia Vás očakáva v centrálnej časti.

Okrem impozantných horských masívov tu nájdete aj dramatické hlboké tiesňavy, prekrásne jazerá, pôvabné rieky a samozrejme nádherné pláže, ako aj obrovský kusisko (nielen antickej) histórie. Neobíďte príťažlivé mesto Chania v severnej oblasti Kréty pri pobreží Egejského mora. Istotne si nenechajte ujsť majestátne Biele hory (Lefka Ori) s druhým najvyšším vrchom ostrova Pachnes (2453 m) a neuveriteľne fotogenickým kaňonom Samaria v rovnomennom národnom parku.

0