VLetenky

Kréta s Aegean Airlines od 85 EUR

Kréta
Scenérie Agios Nikolaos v severovýchodnom kúte Kréty (foto: MatthewJCarter/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen príjemný grécky stredomorský ostrov Kréta možno vzhliadnuť (na začiatku sezóny) s priamymi letmi miestnej leteckej spoločnosti Aegean Airlines zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na nesmierne fotogenický grécky ostrov Kréta (do Heraklionu) sa dajú kúpiť za 85 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období od 11. apríla do 30. júna 2016 a predaj do 28. októbra (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v priebehu mája 2016.

Ako príklad rezervácie letenky na Krétu nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 20. mája (piatok) s návratom z gréckeho mesta Heraklion (HER) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 27. mája 2016 (piatok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Heraklion za 85 EUR (20.05.-27.05.2016)
Viedeň – Heraklion za 88 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Heraklion za 2345 CZK (rezervácia v ČJ)

Kréta

Populárna Kréta sa zaraďuje k najrozľahlejším a najjužnejším gréckym ostrovom. Z geografického hľadiska oddeľuje Egejské more, rozkladajúce sa smerom na sever od súostrovia, od južnejšie situovaného Líbyjského mora. Z východu na západ meria zhruba 260 km a od severu na juh v rozmedzí od 12 km do 60 km. Kréta sa môže popýšiť celkom hornatým reliéfom – jej najvyšší vrch Ida alias Psiloritis (2456 m) s mysterióznou jaskyňou boha Dia Vás čaká v centrálnej partii.

Okrem majestátnych horských masívov tu nájdete i magické hlboké tiesňavy, nádherné jazerá, príťažlivé rieky a samozrejme prekrásne pláže, ako i obrovský kus (nielen antickej) histórie. Nevynechajte pôvabné mesto Chania v severnej oblasti Kréty pri pobreží Egejského mora. Určite si nenechajte ujsť impozantné Biele hory (Lefka Ori) s druhým najvyšším vrchom ostrova Pachnes (2453 m) a neskutočne fotogenickým kaňonom Samaria v rovnomennom národnom parku.

0