VLetenky

Kréta s Aegean Airlines od 65 EUR

Kréta
Vcelku fotogenické plážové scenérie subtropickej Kréty (foto: MatthewJCarter/Flickr/CC BY 2.0)

Nielen pohodový stredomorský ostrov Kréta si možno pozrieť (na začiatku sezóny) s priamymi letmi miestnej leteckej spoločnosti Aegean Airlines zo Star Alliance (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na grécky ostrov Kréta sa dajú kúpiť za 65 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska pri aplikovaní kupónu “SCHNAPP@20” oprávňujúceho na zľavu 20 EUR (v tomto prípade zo základnej ceny 85 EUR) na doleuvedenom odkaze na rezerváciu do 28. októbra.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v čase od 11. apríla do 30. júna 2016 a predaj do 28. októbra. Reálnu dostupnosť tarifu, rep. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým v polovici mája 2016.

Príkladom rezervácie letenky na Krétu môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 13. mája s návratom z gréckeho mesta Heraklion (HER) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 20. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Heraklion za 65 EUR (13.05.-20.05.2016 s promokódom / 85 EUR pred zľavou)

Kréta

Obľúbená Kréta sa radí k najrozľahlejším a najjužnejším gréckym ostrovom. Z geografického hľadiska delí Egejské more, rozprestierajúce sa smerom na sever od súostrovia, od južnejšie položeného Líbyjského mora. Z východu na západ meria približne 260 km a od severu na juh v rozmedzí od 12 km do 60 km. Kréta sa môže pochváliť vcelku hornatým reliéfom – jej najvyšší vrch Ida alias Psiloritis (2456 m) s tajuplnou jaskyňou boha Dia Vás očakáva v centrálnej časti.

Okrem impozantných horských masívov tu nájdete aj dramatické hlboké tiesňavy, prekrásne jazerá, pôvabné rieky a samozrejme nádherné pláže, ako aj obrovský kusisko (nielen antickej) histórie. Neobíďte príťažlivé mesto Chania v severnej oblasti Kréty pri pobreží Egejského mora. Istotne si nenechajte ujsť majestátne Biele hory (Lefka Ori) s druhým najvyšším vrchom ostrova Pachnes (2453 m) a nesmierne fotogenickým kaňonom Samaria v rovnomennom národnom parku.

0