VLetenky

Kréta s Aegean Airlines od 105 EUR

Heraklion
Pohodový Heraklion na stredomorskom ostrove Kréta (foto: Tango7174/Wikimedia Commons)

Nielen príjemný grécky stredomorský ostrov Kréta máte príležitosť objaviť vďaka ponuke miestnej leteckej spoločnosti Aegean Airlines (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na neuveriteľne fotogenický grécky ostrov Kréta sú v predaji za 105 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Tarifné podmienky stanovujú cesty od 1. apríla do 30. júna 2015 a predaj do 16. novembra. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve počas uvedeného obdobia.

Príkladom rezervácie letenky na Krétu môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 17. mája (nedeľa) s návratom z gréckeho mesta Heraklion (HER) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 24. mája 2014 (nedeľa).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Heraklion za 105 EUR (17.05.-24.05.2015)
Viedeň – Heraklion za 111 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Heraklion za 3094 CZK (rezervácia v ČJ)

Kréta

Populárna Kréta sa zaraďuje k najrozľahlejším a najjužnejším gréckym ostrovom. Z geografického hľadiska oddeľuje Egejské more, rozkladajúce sa smerom na sever od súostrovia, od južnejšie situovaného Líbyjského mora. Z východu na západ meria zhruba 260 km a od severu na juh v rozmedzí od 12 km do 60 km. Kréta sa môže popýšiť celkom hornatým reliéfom – jej najvyšší vrch Ida alias Psiloritis (2456 m) s mysterióznou jaskyňou boha Dia Vás čaká v centrálnej partii.

Okrem majestátnych horských masívov tu nájdete i magické hlboké tiesňavy, nádherné jazerá, príťažlivé rieky a samozrejme prekrásne pláže, ako i obrovský kus (nielen antickej) histórie. Nevynechajte pôvabné mesto Chania v severnej oblasti Kréty pri pobreží Egejského mora. Určite si nenechajte ujsť impozantné Biele hory (Lefka Ori) s druhým najvyšším vrchom ostrova Pachnes (2453 m) a neskutočne fotogenickým kaňonom Samaria v rovnomennom národnom parku.

0