VLetenky

Kostarika, USA a Španielsko s American Airlines za 430 EUR

Pri využití ponuky leteckej spoločnosti American Airlines (v spolupráci s partnerskými aerolíniami Iberia a Air Berlin z leteckej aliancie Oneworld) spoznáte stredoamerickú Kostariku, slnečnú Floridu i pohodové Katalánsko (s odletom z viedenského leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do kostarického hlavného mesta San José (s dlhším prerušením cesty vo floridskom Miami v USA a v katalánskej Barcelone) máte príležitosť kúpiť za 587 USD (alebo v prepočte cca 430 EUR) s odletom zo spomínanej Viedne. Tarifné podmienky umožňujú odlety do 31. marca 2014, min. dobu pobytu 7 dní, max. dobu pobytu 30 dní, stop over (zdarma v každom smere) a predaj do 31. januára. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve v priebehu uvedeného obdobia.

Ako príklad rezervácie nech bude odlet z Viedne (VIE) dňa 03.03. s pokračovaním z Barcelony (BCN) dňa 05.03. a letom späť zo San José (SJO) do Miami (MIA) dňa 18.03. s návratom dňa 25.03.2014.

Príklad cestovného itinerára:
03.03.2014 Viedeň (VIE) – Barcelona (BCN)
05.03.2014 Barcelona (BCN) – San José (SJO)
18.03.2014 San José (SJO) – Miami (MIA)
25.03.2014 Miami (MIA) – Viedeň (VIE)

Rezervácia letenky:
Viedeň – Barcelona (stop) – San José – Miami (stop) – Viedeň za 587 USD

Kostarika

Pôsobivá Kostarika sa radí k jedným z najpríťažlivejších a najbezpečnejších štátov severoamerického kontinentu (a v podstate aj oboch “Amerík”). V čarokrásnom Karibskom mori i pôvabnom Pacifiku budete mať šancu do sýtosti sa kúpať, potápať, surfovať, loviť ryby športovým spôsobom, atď. Okrem nádherných pláží okúzli svojou unikátnou faunou a bohatou flórou. Viac ako štvrtina územia tejto fascinujúcej stredoamerickej krajiny sa nachádza v chránených národných parkoch. V úžasných tropických pralesoch žije vyše 800 rôznych druhov príslušníkov vtáčej ríše.

Neďaleko očarujúceho mestečka La Fortuna (de San Carlos) naďabíte na skvelý národný park Arenal s rovnomennou sopkou, najaktívnejším vulkánom Strednej Ameriky, majestátnym Arenal Volcano (1633 m). Vášniví milovníci pešej turistiky a impozantných horských scenérií môžu pokoriť najvyšší vrch Kostariky Cerro Chirripó (3820 m), odkiaľ možno za jasných dní uvidieť prakticky celé kostarické územie, od magického Tichého oceánu na západe až po znamenitý Karibik na východe.

0