VLetenky

Kostarika s Delta Air Lines od 533 EUR

Cahuita National Park
“Parque nacional Cahuita” na juhu karibského pobrežia (foto: travelmag.com/Flickr/CC BY 2.0)

Vďaka spoločnosti Delta Air Lines (v spolupráci s partnermi z leteckej aliancie Sky Team) máte šancu objaviť (nielen) latinskoamerickú Kostariku i s možnosťou prehliadky New Yorku (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do pulzujúceho kostarického mesta Liberia sa dajú kúpiť za 533 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky určujú odlety v čase od 6. januára do 25. mája 2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 31. marca (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve prevažne na konci zimy / v jarných mesiacoch roku 2016.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kostariky nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 29. februára s návratom z kostarickej Liberie (LIR) dňa 15. marca 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Liberia za 533 EUR (29.02.-15.03.2016)
Viedeň – Liberia za 544 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Liberia za 550 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Liberia za 14606 CZK (rezervácia v ČJ)

Kostarika

Impresívna Kostarika sa zaraďuje k jedným z najpôvabnejších a najbezpečnejších štátov severoamerického svetadielu (a prakticky aj oboch “Amerík”). V nádhernom Karibskom mori i príťažlivom Pacifiku budete mať možnosť do sýtosti sa kúpať, potápať, surfovať, loviť ryby športovým spôsobom, atď. Okrem prekrásnych pláží očarí svojou jedinečnou faunou a bohatou flórou. Vyše štvrtina územia tejto fantastickej stredoamerickej krajiny leží v chránených národných parkoch. V skvelých tropických pralesoch žije viac ako 800 rozličných druhov príslušníkov vtáčej ríše.

Neďaleko okúzľujúceho mestečka La Fortuna (de San Carlos) naďabíte na úžasný národný park Arenal s rovnomennou sopkou, najaktívnejším vulkánom Strednej Ameriky, impozantným Arenal Volcano (1633 m). Vášniví milovníci pešej turistiky a majestátnych horských scenérií môžu zdolať najvyšší vrch Kostariky Cerro Chirripó (3820 m), odkiaľ sa dá za jasných dní vzhliadnuť v podstate celé kostarické územie, od magického Tichého oceánu na západe až po vynikajúci Karibik na východe.

0