VLetenky

Kostarika s Condor Airlines od 440 EUR

San José
Kostarické tropické súostrovie Isla Tortuga (foto: Mauricio Díaz E./Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

V rámci (opäť dostupnej) ponuky nemeckej aerolínie Condor (v spolupráci s partnermi) máte šancu spoznať (bez tranzitu v USA) nielen latinskoamerickú Kostariku (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kostarického hlavného mesta San José kúpite za 440 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve s odletom koncom apríla / návratom koncom mája, resp. začiatkom júna 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kostariky nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 25. apríla s návratom z kostarického San José (SJO) dňa 21. mája 2018.

Rezervácia letenky:
Praha – San José za 440 EUR (25.04.-21.05.2018)

PRG-SJO
Praha, Česká republika – San José, Kostarika (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Kostarika

Pôsobivá Kostarika sa radí k jedným z najpríťažlivejších a najbezpečnejších štátov severoamerického kontinentu (a v podstate i oboch “Amerík”). V prekrásnom Karibskom mori aj pôvabnom Pacifiku budete mať príležitosť do sýtosti sa kúpať, potápať, surfovať, loviť ryby športovým spôsobom, atď. Okrem nádherných pláží okúzli svojou unikátnou faunou a bohatou flórou. Viac ako štvrtina územia tejto fascinujúcej stredoamerickej krajiny leží v chránených národných parkoch. V úžasných tropických pralesoch žije vyše 800 rôznych druhov príslušníkov vtáčej ríše.

Neďaleko očarujúceho mestečka La Fortuna (de San Carlos) naďabíte na skvelý národný park Arenal s rovnomennou sopkou, najaktívnejším vulkánom Strednej Ameriky, majestátnym Arenal Volcano (1633 m). Vášniví milovníci pešej turistiky a impozantných horských scenérií môžu pokoriť najvyšší vrch Kostariky Cerro Chirripó (3820 m), odkiaľ možno za jasných dní uvidieť prakticky celé kostarické územie, od dramatického Tichého oceánu na západe až po excelentný Karibik na východe.

0