VLetenky

Kostarika s Condor Airlines od 414 EUR

San José
Tropické scenérie kostarickej metropoly San José (foto: John Menard/Flickr/CC BY-SA 2.0)

V rámci aktualizovanej ponuky nemeckej aerolinky Condor (v spolupráci s partnermi) možno spoznať (bez tranzitu v USA) nielen latinskoamerickú Kostariku (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kostarického hlavného mesta San José sa dajú kúpiť za 414 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve s odletom koncom apríla / návratom koncom mája, resp. začiatkom júna 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kostariky nech poslúži odlet z českej Prahy (PRG) dňa 25. apríla s návratom z kostarického San José (SJO) dňa 28. mája 2018.

Rezervácia letenky:
Praha – San José za 414 EUR (25.04.-28.05.2018)

PRG-SJO
Praha, Česká republika – San José, Kostarika (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Kostarika

Impresívna Kostarika sa zaraďuje k jedným z najpôvabnejších a najbezpečnejších štátov severoamerického kontinentu (a prakticky aj oboch “Amerík”). V nádhernom Karibskom mori i príťažlivom Pacifiku budete mať príležitosť do sýtosti sa kúpať, potápať, surfovať, loviť ryby športovým spôsobom, atď. Okrem prekrásnych pláží očarí svojou jedinečnou faunou a bohatou flórou. Vyše štvrtina územia tejto fantastickej stredoamerickej krajiny leží v chránených národných parkoch. V skvelých tropických pralesoch žije viac ako 800 rozličných druhov príslušníkov vtáčej ríše.

Neďaleko okúzľujúceho mestečka La Fortuna (de San Carlos) natrafíte na úžasný národný park Arenal s rovnomennou sopkou, najaktívnejším vulkánom Strednej Ameriky, impozantným Arenal Volcano (1633 m). Vášniví milovníci pešej turistiky a majestátnych horských scenérií môžu zdolať najvyšší vrch Kostariky Cerro Chirripó (3820 m), odkiaľ sa dá za jasných dní uvidieť v podstate celé kostarické územie, od magického Tichého oceánu na západe až po excelentný Karibik na východe.

0