VLetenky

Kostarika s British Airways od 539 EUR

Arenal
Horské panorámy Parque nacional Volcán Arenal (foto: Arturo Sotillo/Flickr/CC BY-SA 2.0)

So zaujímavým tarifom spoločnosti British Airways z leteckej aliancie Oneworld možno odhaliť (nielen) atraktívnu latinskoamerickú Kostariku (s odletom zo strednej Európy).

Spiatočné letenky do kostarického hlavného mesta pod názvom San José sa predávajú za 539 EUR s odletom z českej Prahy a návratom do maďarskej Budapešti.

Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 04.05.-22.06 a 20.08.-30.11.2016, min. dobu pobytu sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 2. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky Do Kostariky nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 4. mája s návratom zo San José (SJO) do Budapešti (BUD) dňa 18. mája 2016.

Rezervácia letenky:
Praha – San José – Budapešť za 539 EUR (04.05.-18.05.2016)
Praha – San José – Budapešť za 563 EUR (rezervácia v NJ)

Praha – San José – Budapešť za 561 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – San José – Budapešť za 14881 CZK (rezervácia v ČJ)

Kostarika

Impresívna Kostarika sa zaraďuje k jedným z najpôvabnejších a najbezpečnejších štátov severoamerického kontinentu (a prakticky aj oboch “Amerík”). V nádhernom Karibskom mori i príťažlivom Pacifiku budete mať šancu do sýtosti sa kúpať, potápať, surfovať, loviť ryby športovým spôsobom, atď. Okrem prekrásnych pláží očarí svojou jedinečnou faunou a bohatou flórou. Vyše štvrtina územia tejto fantastickej stredoamerickej krajiny leží v chránených národných parkoch. V skvelých tropických pralesoch žije viac ako 800 rozličných druhov príslušníkov vtáčej ríše.

Neďaleko okúzľujúceho mestečka La Fortuna (de San Carlos) naďabíte na úžasný národný park Arenal s rovnomennou sopkou, najaktívnejším vulkánom Strednej Ameriky, impozantným Arenal Volcano (1633 m). Vášniví milovníci pešej turistiky a majestátnych horských scenérií majú možnosť zdolať najvyšší vrch Kostariky Cerro Chirripó (3820 m), odkiaľ sa dá za jasných dní vzhliadnuť v podstate celé kostarické územie, od magického Tichého oceánu na západe až po Karibik na východe.

0