VLetenky

Kostarika s Air France od 493 EUR

Tamarindo
San José Pinilla (Tamarindo) v kostarickej provincii Guanacaste (foto: John Menard/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Krásy (nielen) latinskoamerickej Kostariky možno poobdivovať zásluhou spoločnosti Air France-KLM (z leteckej aliancie Sky Team) v spolupráci s partnerskými dopravcami (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kostarickej metropoly San José sa dajú kúpiť za 493 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 14.04.-23.06. a 29.08.-31.10.2022, min. dobu pobytu 4 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 3 mesiace a predaj do 26. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov) – pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v priebehu septembra a októbra 2022.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Kostariky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 28. septembra s návratom z kostarického San José (SJO) dňa 19. októbra 2022.

Rezervácia letenky:
Viedeň – San José za 493 EUR (28.09.-19.10.2022)

VIE-SJO
Viedeň, Rakúsko – San José, Kostarika (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Kostarika

Pôsobivá Kostarika sa radí k jedným z najpôvabnejších a najbezpečnejších štátov severoamerického svetadielu (a v podstate aj oboch “Amerík”). V prekrásnom Karibskom mori aj pôvabnom Pacifiku budete mať možnosť do sýtosti sa kúpať, potápať, surfovať, loviť ryby športovým spôsobom, atď. Okrem nádherných pláží očarí svojou unikátnou faunou a bohatou flórou. Viac ako štvrtina územia tejto fascinujúcej stredoamerickej krajiny leží v chránených národných parkoch. V úžasných tropických pralesoch žije vyše 800 rôznych druhov príslušníkov vtáčej ríše.

Neďaleko očarujúceho mestečka La Fortuna (de San Carlos) natrafíte na skvelý národný park Arenal s rovnomennou sopkou, najaktívnejším vulkánom Strednej Ameriky, majestátnym Arenal Volcano (1633 m). Vášniví milovníci pešej turistiky a impozantných horských scenérií môžu pokoriť najvyšší vrch Kostariky Cerro Chirripó (3820 m), odkiaľ možno za jasných dní uvidieť prakticky celé kostarické územie, od dramatického Tichého oceánu na západe až po excelentný Karibik na východe.

0