VLetenky

Kosovo s Wizz Air od 19 EUR

Licenat
Jazero Lićenat (1970 m) v pohorí Prokletije (foto: Fatos Katallozi/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Ak obľubujete cestovateľské ciele mimo hlavného prúdu, mohla by Vám padnúť vhod ponuka leteniek do balkánskeho Kosova s leteckou spoločnosťou Wizz Air (s odletom z Budapešti).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Kosova sú v predaji za 5980 HUF (alebo v prepočte cca 19 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pre cestovanie s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia v tomto prípade rovnakú sumu.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od polovice marca do konca júna 2018 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kosova nech bude napr. odlet z Budapešti (BUD) dňa 15. júna (piatok) s návratom z Prištiny (PRN) dňa 18. júna 2018 (pondelok).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Priština za 5980 HUF / 19 EUR (15.06.-18.06.2018 / piatok – pondelok)

BUD-PRN

Kosovo

Pozoruhodná 200-tisícová Prištinu, administratívne centrum Kosova, leží v jeho centrálnej partii. Pokiaľ sa vyberiete z kosovskej metropoly smerom na západ, naďabíte na fantastické Prokletije (Bjeshkët e Nemuna), ktoré zasahuje i na územie Čiernej Hory a Albánska. Medzi mestom Peć (Peja) a čiernohorskou hranicou natrafíte na impresívny kaňon Rugova (Gryka e Rugovës).

Fotogenické pohorie Prokletije

V celej menovanej oblasti (národnom parku) Vás očakáva niekoľko nádherných horských jazier – k najkrajším z nich patrí Lićenat (1970 m), idylicky situované pod pod rovnomenným vrcholom (2341 m). V hraničnom pásme s Albánskom sa týči takisto aj najvyššia hora celej bývalej Juhoslávie, impozantná Đeravica/Gjeravica (2656 m), svojou výškou podobná nášmu Gerlachovskému štítu.

Národný park Šar – lahôdky pre milovníkov hôr i lyžovania

Vynikajúce podmienky na pešiu turistiku (i pestovanie zimných športov) na Vás očakávajú i v nádhernom národnom parku Šar (Mali Šar/Malet e Sharrit), presahujúceho aj do susedného Macedónska. V blízkosti mestečka Štrpce (Shtërpcë) máte príležitosť si schuti zalyžovať v Brezovici (900-2524 m) pod horou Crni kamen/Guri i Zi (2536 m) so 16 kilometrami zjazdoviek. O niečo južnejšie, na kosovsko-macedónskej hranici sa týči Peskovi/Bistër (2651 m), najvyšší vrch kosovskej partie masívu Šar. V národnom parku sa tiež rozkladá mnoho impozantných ľadovcových jazier.

0