VLetenky

Korzika s Luthansou za 186 EUR

Calvi
Citadela v Calvi na severozápade Korziky (foto: Pierre Bona/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na prvý pohľad všedná ponuka Lufthansa Group (zo Star Alliance) za prírodnými pokladmi francúzskeho stredomorského ostrova Korzika (s odletom z Viedne) poteší pri lepšom pohľade do rezervačných systémov dostupnosťou aj na cestovateľsky exponované obdobie letných prázdnin.

Spiatočné letenky do korzickej Bastie sú v predaji za 135 GBP (alebo cca 186 EUR) s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve v priebehu augusta 2015 (a za o máličko nižšiu cenu aj počas mája a októbra 2015).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Korziku môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 5. augusta a návrat z francúzskej Bastie (BIA) dňa 18. augusta 2015.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Bastia za 135 GBP (05.08.-18.08.2015)
Viedeň – Bastia za 194 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Bastia za 204 EUR (rezervácia v SJ)

Korzika

Nesmierne pôvabná Korzika sa zaraďuje k najhornatejším ostrovom príťažlivého Stredozemného mora. V južnej partii si v žiadnom prípade nenechajte ujsť magické Bonifacio, kde Vás čakajú nielen dramatické útesy, pôsobivá “citadel” a impresívny skalnatý záliv. Za návštevu stojí aj blízke excelentné mestečko Porto-Vecchio. Istotne nevynechajte veľmi šarmantné Ajaccio – najväčšie sídlo tohto francúzskeho ostrova, ktoré nájdete v centrálnej časti západného pobrežia.

K najvýznamnejším lokalitám na severe sa radia skvelá Bastia a pohodové Calvi. V kúzelnom korzickom vnútrozemí neobídite opevnené Corte, dobrý východiskový bod na výlety do fantastických miestnych hôr. Ak patríte k vášnivým milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, rozhodne nezostanete sklamaní. Skúste zdolať najvyššiu horu ostrova Monte Cinto (2706 m) alebo prejsť svetoznámy trek GR20 (Calenzana – Vizzavona – Conza), ktorý Korziku križuje zo sever na juh. Z menej náročných prechodov možno podniknúť južnú či severnú vetvu Mare e mare alebo trasa Mare e monti.

0