VLetenky

Korzika s Luthansou od 200 EUR

GR20
Lac de Nino (1743 m) na GR 20 v centrálnej Korzike (foto: Jean-Baptiste Bellet/Flickr/CC BY 2.0)

Za bohatými prírodnými pokladmi francúzskeho stredomorského ostrova Korzika sa možno vybrať pri využití ponuky leteckých spoločností z Lufthansa Group (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do fenomenálneho severokorzického mesta Bastia máte príležitosť kúpiť za 200 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu. Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve v priebehu októbra 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Korziku nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 10. októbra a návrat z francúzskej Bastie (BIA) dňa 20. októbra 2015.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Bastia za 200 EUR (10.10.-20.10.2015)
Viedeň – Bastia za 202 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Bastia za 213 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Bastia za 226 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Bastia za 5901 CZK (rezervácia v ČJ)

Korzika

Neskutočne príťažlivá Korzika sa radí k najhornatejším ostrovom pôvabného Stredozemného mora. V južnej časti si v žiadnom prípade nenechajte ujsť dramatické Bonifacio, kde Vás očakávajú nielen magické útesy, impresívna “citadel” a pôsobivý skalnatý záliv. Za návštevu stojí i blízke excelentné mestečko Porto-Vecchio. Určite neobíďte vskutku šarmantné Ajaccio – najväčšie sídlo tohto francúzskeho ostrova, ktoré nájdete v centrálnej partii západného pobrežia.

K najdôležitejším lokalitám na severe sa zaraďujú úžasná Bastia a príjemné Calvi. V čarovnom korzickom vnútrozemí nevynechajte opevnené Corte, dobrý východiskový bod na výlety do fascinujúcich miestnych hôr. Pokiaľ patríte k vášnivým milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, rozhodne neostanete sklamaní. Skúste pokoriť najvyššiu horu ostrova Monte Cinto (2706 m) alebo prejsť legendárny trek GR20 (Calenzana – Vizzavona – Conza), ktorý Korziku križuje zo sever na juh. Z menej náročných prechodov sa dá podniknúť južná či severnú vetvá Mare e mare alebo trasa Mare e monti.

0