VLetenky

Korzika s Germanwings od 150 EUR

Cap Corse
Janovská veža v lokalite Erbalunga (Brando) na polostrove Cap Corse (foto: cremona daniel/Flickr)

Prírodné bohatstvo francúzskeho stredomorského ostrova Korzika máte šancu “odhaliť” s ponukou Germanwings, nízkonákladovej dcérskej spoločnosti Lufthansy (s odletom zo stovežatej Prahy).

Spiatočné letenky do atraktívneho korzického mesta Bastia sa predávajú za 4158 CZK (alebo v prepočte cca 150 EUR) s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Príkladom rezervácie spiatočnej letenky na Korziku môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 2. mája a návrat z francúzskej Bastie (BIA) dňa 19. mája 2015.

Veľmi obmedzené množstvo ďalších voľných termínov počas doby platnosti letného letového poriadku (čiastočne aj v priebehu letných prázdnin) bude k dispozícii za relatívne rozumný príplatok.

Rezervácia leteniek:
Praha – Bastia za 4158 CZK (02.05.-19.05.2015)

Korzika

Neskutočne príťažlivá Korzika sa radí k najhornatejším ostrovom pôvabného Stredozemného mora. V južnej časti si v žiadnom prípade nenechajte ujsť dramatické Bonifacio, kde Vás očakávajú nielen magické útesy, impresívna “citadel” a pôsobivý skalnatý záliv. Za návštevu stojí aj blízke vynikajúce mestečko Porto-Vecchio. Určite neobíďte veľmi šarmantné Ajaccio – najväčšie sídlo tohto francúzskeho ostrova, ktoré nájdete v centrálnej partii západného pobrežia.

K najdôležitejším lokalitám na severe sa zaraďujú úžasná Bastia a príjemné Calvi. V čarovnom korzickom vnútrozemí nevynechajte opevnené Corte, dobrý východiskový bod na výlety do fascinujúcich miestnych hôr. Pokiaľ patríte k vášnivým milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, rozhodne neostanete sklamaní. Skúste pokoriť najvyššiu horu ostrova Monte Cinto (2706 m) alebo prejsť legendárny trek GR20 (Calenzana – Vizzavona – Conza), ktorý Korziku križuje zo sever na juh. Z menej náročných prechodov sa dá podniknúť južná či severná vetva Mare e mare alebo trasa Mare e monti.

0