VLetenky

Korzika s Eurowings za 80 EUR

GR 20
Refuge d’Usciolu (1750 m) na preslávenom treku GR 20 (foto: Jean-Baptiste Bellet/Flickr/CC BY 2.0)

Prírodné bohatstvo francúzskeho stredomorského ostrova Korzika máte šancu odhaliť (v jesennej dobe) vďaka priamym letom spoločnosti Eurowings (s odletom z rakúskej Viedne).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky do lákavého korzického prímorského mesta Bastia kúpite za 80 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v období od konca septembra do konca októbra 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Korziku nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 24. septembra (sobota) a návrat z francúzskej Bastie (BIA) dňa 8. októbra 2016 (sobota).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Bastia za 80 EUR (24.09.-08.10.2016)

Korzika

Neskutočne príťažlivá Korzika sa radí k najhornatejším ostrovom pôvabného Stredozemného mora. V južnej časti si v žiadnom prípade nenechajte ujsť dramatické Bonifacio, kde Vás očakávajú nielen magické útesy, impresívna “citadel” a pôsobivý skalnatý záliv. Za návštevu stojí i blízke vynikajúce mestečko Porto-Vecchio. Určite neobíďte vskutku šarmantné Ajaccio – najväčšie sídlo tohto francúzskeho ostrova, ktoré nájdete v centrálnej partii západného pobrežia.

K najdôležitejším lokalitám na severe sa zaraďujú úžasná Bastia a príjemné Calvi. V čarovnom korzickom vnútrozemí nevynechajte opevnené Corte, vhodný východiskový bod na výlety do fascinujúcich miestnych hôr. Ak patríte k milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, rozhodne neostanete sklamaní. Skúste pokoriť najvyššiu horu ostrova Monte Cinto (2706 m) alebo prejsť legendárny trek GR20 (Calenzana – Vizzavona – Conza), ktorý Korziku križuje zo sever na juh. Z menej náročných prechodov sa dá podniknúť južná či severná vetvu Mare e mare alebo trasa Mare e monti.

0