VLetenky

Korzika s Eurowings za 60 EUR

Lavu di Ninu
Lac de Nino (1743 m) na legendárnom treku GR 20 (foto: Quentin Scouflaire/Flickr/CC BY 2.0)

Prírodu francúzskeho stredomorského ostrova Korzika máte možnosť objaviť (na konci letného letového poriadku) vďaka opäť dostupnému tarifu na priamych letoch spoločnosti Eurowings z Viedne.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do atraktívneho korzického prímorského mesta Bastia kúpite za 60 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja a dostupnosť:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou. Dostupnosť leteniek za najnižšiu cenu (resp. s príplatkom 10 EUR) nájdete vo veľmi obmedzenom množstve v priebehu októbra 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Korziku môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 15. októbra (sobota) a návrat z francúzskej Bastie (BIA) dňa 22. októbra 2016 (sobota).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Bastia za 60 EUR (15.10.-22.10.2016)

Korzika

Nesmierne pôvabná Korzika sa zaraďuje k najhornatejším ostrovom príťažlivého Stredozemného mora. V južnej partii si v žiadnom prípade nenechajte ujsť magické Bonifacio, kde Vás čakajú nielen dramatické útesy, pôsobivá “citadel” a impresívny skalnatý záliv. Za návštevu stojí aj blízke výborné mestečko Porto-Vecchio. Istotne nevynechajte vskutku šarmantné Ajaccio – najväčšie sídlo tohto francúzskeho ostrova, ktoré nájdete v centrálnej časti západného pobrežia.

K najvýznamnejším lokalitám na severe sa radia úžasná Bastia a pohodové Calvi. V kúzelnom korzickom vnútrozemí neobíďte opevnené Corte, výhodný východiskový bod na výlety do fantastických miestnych hôr. Ak patríte k milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, rozhodne nezostanete sklamaní. Skúste zdolať najvyššiu horu ostrova Monte Cinto (2706 m) alebo prejsť preslávený trek GR20 (Calenzana – Vizzavona – Conza), ktorý Korziku križuje zo sever na juh. Z menej náročných prechodov možno podniknúť južnú či severnú vetvu Mare e mare alebo trasa Mare e monti.

0