VLetenky

Korzika s Eurowings od 98 EUR

Bonifacio
Fotogenické mesto Bonifacio na juhu Korziky (foto: GHIRARDI/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Prírodné poklady francúzskeho stredomorského ostrova Korzika máte príležitosť objaviť (nielen) počas jarnej návštevy pri využití (budúcich) priamych letov spoločnosti Eurowings (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do pútavého korzického prímorského mesta Bastia sa predávajú za 98 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Tarifné podmienky stanovujú odlety od 2. apríla 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v priebehu apríla 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania termínov).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Korziku môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 16. apríla (sobota) a návrat z francúzskej Bastie (BIA) dňa 23. apríla 2016 (sobota).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Bastia za 98 EUR (16.04.-23.04.2016)
Viedeň – Bastia za 2640 CZK (rezervácia v ČJ)

Korzika

Nesmierne pôvabná Korzika sa zaraďuje k najhornatejším ostrovom príťažlivého Stredozemného mora. V južnej partii si v žiadnom prípade nenechajte ujsť magické Bonifacio, kde Vás čakajú nielen dramatické útesy, pôsobivá “citadel” a impresívny skalnatý záliv. Za návštevu stojí aj blízke výborné mestečko Porto-Vecchio. Istotne nevynechajte vskutku šarmantné Ajaccio – najväčšie sídlo tohto francúzskeho ostrova, ktoré nájdete v centrálnej časti západného pobrežia.

K najvýznamnejším lokalitám na severe sa radia skvelá Bastia a pohodové Calvi. V kúzelnom korzickom vnútrozemí neobíďte opevnené Corte, výhodný východiskový bod na výlety do fantastických miestnych hôr. Pokiaľ patríte k milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, rozhodne nezostanete sklamaní. Skúste zdolať najvyššiu horu ostrova Monte Cinto (2706 m) alebo prejsť preslávený trek GR20 (Calenzana – Vizzavona – Conza), ktorý Korziku križuje zo sever na juh. Z menej náročných prechodov možno podniknúť južnú či severnú vetvu Mare e mare alebo trasa Mare e monti.

0