VLetenky

Korzika s Eurowings od 80 EUR

Ostriconi
Ostriconi na severe subtropického ostrova Korzika (foto: lo.tangelini/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Prírodné klenoty francúzskeho stredomorského súostrovia Korzika máte príležitosť odhaliť (v rámci letných prázdnin) vďaka ponuke priamych letov na krídlach spoločnosti Eurowings z Viedne.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Korziku (do prímorského mesta Bastia) sú v predaji za 80 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v priebehu júla a augusta 2019 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmerne letenky na Korziku nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 21. júla (nedeľa) s návratom z francúzskej Bastie (BIA) dňa 11. augusta 2019 (nedeľa).

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 25. augusta (nedeľa) s návratom z francúzskej Bastie (BIA) dňa 1. septembra 2019 (nedeľa).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Bastia za 80 EUR (21.07.-11.08.2019 / nedeľa – nedeľa)
Viedeň – Bastia za 80 EUR (25.08.-01.09.2019 / nedeľa – nedeľa)

VIE-BIA
Viedeň, Rakúsko – Bastia, Francúzsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Korzika (Francúzsko)

Neskutočne pôvabná Korzika sa zaraďuje k najhornatejším ostrovom príťažlivého Stredozemného mora. V južnej partii si v žiadnom prípade nenechajte ujsť magické Bonifacio, kde Vás čakajú nielen dramatické útesy, pôsobivá “citadel” a impresívny skalnatý záliv. Za návštevu stojí aj blízke výborné mestečko Porto-Vecchio. Istotne nevynechajte vskutku šarmantné Ajaccio – najväčšie sídlo tohto francúzskeho ostrova, ktoré nájdete v centrálnej častizápadného pobrežia.

K najdôležitejším lokalitám na severe sa radia úžasná Bastia a pohodové Calvi. V kúzelnom korzickom vnútrozemí neobíďte opevnené Corte, vhodný východiskový bod na výlety do fantastických miestnych hôr. Ak patríte k milovníkom pešej a vysokohorskej turistiky, rozhodne nezostanete sklamaní. Skúste zdolať najvyššiu horu ostrova Monte Cinto (2706 m) alebo prejsť preslávený trek GR20 (Calenzana – Vizzavona – Conza), ktorý Korziku križuje zo sever na juh. Z menej náročných prechodov možno podniknúť južnú či severnú vetvu Mare e mare alebo trasa Mare e monti.

0

Add a Comment